Služby

Pro koho je pobyt v Sanatoriu Jih určen?

Dle zákona č.372/2011 Sb. je dlouhodobá lůžková péče poskytována pacientům, jejichž zdravotní stav nelze léčebnou péčí podstatně zlepšit, a bez soustavného poskytování ošetřovatelské péče se zhoršuje.

Pobyt v našem zařízení je určen osobám starším 18 let, pacientům v rekonvalescenci, po operacích a úrazech, a pacientům s neonkologickým onemocněním v závěrečné fázi života.

Přijímáme pacienty z nemocničních zařízení, z oddělení následné péče, z léčeben dlouhodobě nemocných, i z domácího prostředí na doporučení praktického lékaře.

Jaké služby poskytujeme?

Komplexní ošetřovatelská péče v Sanatoriu Jih je zaměřena na navrácení, udržení a podporu zdraví, na rozvoj soběstačnosti, sebeobsluhy, a tím dosažení duševního a sociálního zdraví.

Péči zajišťují plně vzdělaní a zkušení odborníci. Pracovní tým je tvořen lékařem, všeobecnými zdravotními sestrami, nižším zdravotnickým personálem, ergoterapeuty a sociální pracovnicí.

Spolupracujeme s praktickými lékaři a se spádovými lůžkovými zdravotnickými zařízeními.

Našim pacientům poskytujeme kvalitní stravovací a pitný režim.

Součástí základního ošetřování nemocných je také rehabilitační ošetřovatelství. Jeho cílem je zachování co nejvyšší míry soběstačnosti a mobility, zabránění vzniku dekubitů, kontraktur a dalších komplikací.

Pacienti Sanatoria Jih mají možnost využít individuálního i skupinového cvičení pod vedením kvalifikovaného personálu.

Nad rámec úhrady zdravotní pojišťovny lze zajistit rehabilitačního cvičení i o víkendech a svátcích.

Ceník výkonů a služeb prováděných za úhradu

Nadstandardní pokoje
Jednolůžkový 490 Kč / den
Dvoulůžkový 190 Kč / den
Zpoplatněné služby
Poplatek za pronájem televizorů* 20 Kč/den
Kondiční cvičení - 30 min. 120 Kč
Kadeřnictví - stříhání vlasů 100 Kč
Pedikúra 180 Kč
Lékařské služby
Vyplnění tiskopisů na vlastní žádost 200 Kč

*Poplatek za pronájem televizoru se platí v den nástupu na daný měsíc.

Všechny uvedené ceny jsou včetně příslušné DPH.
Platnost ceníku od 1. 1. 2016.
Ceník se nevztahuje na samostatně uzavřené smlouvy.

 

TEJPOVÁNÍ

Tejpování je metoda, kdy za pomocí speciálních lepících pásek nalepených na kůži v problémové oblasti, dochází k podpoře kloubů, svalů a vazů. Ulevuje od bolesti a zpevňuje daný segment. Cena za 1 cm pásky 1 Kč.

 

MAGNETOTERAPIE

Jde o metodu fyzikální terapie, kdy je díky působení pulzního magnetického pole ovlivňována tkáň těla. Aplikuje se na daný segment s cílem úlevy od bolesti, podpory hojení a mnoho jiného. Vhodné diagnózy pro aplikaci jsou např. artrózy kloubů, zlomeniny, bolesti zad, otoky a mnohé další. Nabízíme balíček 10-ti terapii za cenu 800 Kč.