Aktuality

Návštěvy povoleny

Návštěvy povoleny
Publikováno: 26.02.2019

S platností od 1.3.2019 jsou návštěvy opět povoleny. Návštěvníky ale žádáme, aby v případě, že mají příznaky chřipkového onemocnění, návštěvu odložili. Děkujeme za pochopení. více informací »

Rekonstrukce fasády

Rekonstrukce fasády
Publikováno: 20.02.2019

Prosíme návštěvníky Sanatoria Jih, aby od 25.2.2019 využívali parkování naproti lékárny Dr.Max. Kvůli pokračující rekonstrukci fasády objektu bude od pondělí 25.2.2019 postaveno lešení z čelní strany objektu a nebude možné v této části parkovat. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti při vcházení do objektu. více informací »

Omezení návštěv pacientů

Omezení návštěv pacientů
Publikováno: 04.02.2019

Informujeme všechny návštěvníky pacientů Sanatoria Jih, že s účinností od středy 6.2.2019 až do odvolání ( minimálně však zatím do konce příštího týdne ) jsou zrušeny návštěvy našich pacientů. Toto rozhodnutí se opírá o doporučení KHS, že nemocnost v MS kraji překročila práh chřipkové epidemie. Děkujeme za pochopení Vedení Sanatoria Jih více informací »

Vánoční zpívání

Vánoční zpívání
Publikováno: 17.12.2018

Rádi bychom poděkovali dětem ze Základní školy Porg z Ostravy - Vítkovic, za krásně zaspívané Vánoční koledy pro naše klienty. více informací »

Vánoční dílny

Vánoční dílny
Publikováno: 29.11.2018

Klienti Sanatoria Jih dne 29.11.2018, nám v rámci aktivizačních Vánočních dílen vytvořili nádherné věnce. Moc děkujeme. více informací »

Třetí výročí

Třetí výročí
Publikováno: 05.10.2018

Dneska slaví Sanatorium Jih své třetí výročí. Děkujeme personálu a všem za podporu a důvěru. více informací »

Certifikát

Certifikát
Publikováno: 25.05.2018

Náše canisterapeutická fenka Honey úspěšně absolvovala test povahových vlastností. více informací »

3.Mezioborové sympozium

3.Mezioborové sympozium
Publikováno: 13.04.2018

Vzdělávání našich zaměstnanců je pro nás důležité, proto se naše ergoterapeutka Petra Irziková zůčastnila mezioborového sympozia na téma polytraumata a komplexní rehabilitační péče. více informací »

Jaro

Jaro
Publikováno: 13.04.2018

Konečně se nám počasí umoudřilo a to ocenili také naši klienti, kteří se konečně mohli vyhřívat na sluníčku. více informací »

Tieto Czech - přednáška Srí Lanka

Tieto Czech - přednáška Srí Lanka
Publikováno: 29.03.2018

V rámci dlouhodobé spolupráce s firmou Tieto Czech a její komunikační specialistkou Zuzanou Mankovou se ve čtvrtek 22.3.2018 uskutečnila další z cyklu fotopřednášek, tentokráte na téma „Srí Lanka". Pacienti i personál stanice A se dozvěděli řadu zajímavostí o této části země za barvitého výkladu p. Lucie Mlčákové, která zemi několikrát osobně navštívila. Přednášky jsou dalším vítaným zpestřením dlouhodobého pobytu pacientů v našem zařízení a proto se už všichni těšíme na další.Témata plánovaných přednášek budou například: Zuzana Mánková – Filipíny, Nový Zéland Lucie Břemková – Nový Zéland Lucie Mlčáková – Srí Lanka, Borneo Lucie Kostková – New York více informací »

Vystoupení žáčků ZŠ Porg

Vystoupení žáčků ZŠ Porg
Publikováno: 04.01.2018

20.12.2017 navštívili pacienty Sanatoriua Jih žáčci 1.stupně Základní školy Porg z Ostravy – Vítkovic. Pod vedením p. učitelek Terezky Pobucké, Martiny Čiklové a Soni Křístkové zazpívali, zahráli i zatancovali. Na závěr představení děti předaly našim klientům dárky - společenské hry, které zakoupily z výtěžku za prodej výrobků na Vánočním jarmarku. Klienti na oplátku pohostili malé koledníky vlastnoručně zhotoveným Vánočním cukrovím. Děkujeme dětem i paním učitelkám za milou návštěvu. více informací »

Zdobíme a pečeme

Zdobíme a pečeme
Publikováno: 09.12.2017

Než jsme se nadáli, měli jsme tu první adventní neděli. Byl tedy čas, aby se v našich stanicích rozsvítil adventní věnec a zavonělo vánoční cukroví. Klienti Sanatoria Jih zdobili stromečky, pekli cukroví a vyráběli krásné adventní věnce. Podařilo se nám načerpat vánoční atmosféru, pohodu a klid těchto svátků. více informací »

Nová tělocvična

Nová tělocvična
Publikováno: 04.12.2017

Naši pacienti dostali předčasný dárek k vánocům. Přestože primární zaměření našeho sanatoria není a ani nemůže být zaměřeno na poskytování rehabilitační péče, snažíme se tyto činnosti neustále rozvíjet. Fyzioterapie, ergoterapie i jen prostá mobilizace pacientů je důležitým prvkem léčby během pobytu pacientů v Sanatoriu Jih. Aby tato péče byla ještě lepší, otevřeli jsme novou tělocvičnu, kde se naše fyzioterapeutky budou věnovat pacientům, kteří potřebují intenzívnější rehabilitaci. Tělocvična je vybavena jedním polohovacím cvičebním lůžkem, žebřinami, magnetoterapií. Do budoucna plánujeme rozšíření nadstandartních služeb tak, že v případě zájmu budeme nabízet za úplatu intenzívnější a častější cvičení. více informací »

Volby 2017

Volby 2017
Publikováno: 09.10.2017

Ve dnech 20. a 21.října 2017 se konají volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Možnost využít svého volebního práva a zúčastnit se voleb dostali také naši pacienti. V těchto dnech se zájemci nahlašují do zvláštního seznamu voličů vedeného Úřadem městského obvodu Ostrava-Jih. Volit se bude přímo v našem zařízení do přenosné volební schránky.   více informací »

Sanatorium Jih je tu již 2 roky pro Vás a a Vaše blízké

Sanatorium Jih je tu již 2 roky pro Vás a a Vaše blízké
Publikováno: 04.10.2017

Před dvěma lety 5.10. 2015 bylo po rekonstrukci otevřeno Sanatorium Jih. Během této doby prošlo naším zařízením několik set pacientů, kterým jsme se snažili vytvořit příjemné prostředí při jejich pobytu mimo domov. Doufáme, že i nadále budeme poskytovat takové služby, aby se naši pacienti u nás cítili co nejlépe. Vedení Sanatorium Jih více informací »

Tieto Czech - přednáška o Filipínách

Tieto Czech - přednáška o Filipínách
Publikováno: 22.09.2017

Život důchodců, kulturní zvyky, počasí i aktuální politická situace v dalekých zemích. To jsou jedny z mnoha témat, která zajímají seniory na Ostravsku. Přesvědčili se o tom zaměstnanci Tieto Czech během pravidelných cestovatelských přednášek v seniorských domech. „Začali jsme v Seniorském domě Kamenec, kde každý měsíc přibližně třem desítkám posluchačů představujeme světové destinace. Jedná se o země, které naši zaměstnanci navštívili v rámci svých služebních cest, tedy nejčastěji Finsko, Švédsko, Norsko, Dánsko a Indie. Cestovatelské prezentace ale seniory zavedly už i na Srí Lanku, Nový Zéland, do Maroka nebo USA,“ říká komunikační specialistka společnosti Tieto Czech Zuzana Mánková. „Naposledy jsme u nás měli prezentaci o Filipínách, kterou osvěžila přítomnost dvou Filipínek, které se do Ostravy provdaly. Navíc s sebou měli i dvouletou filipínskou holčičku, která lidi o několik generací starší upřímně pobavila,“ Obyvatelé seniorských domů často zajímají především oblasti, které jsou jim blízké – tedy jak se v dalekých zemích žije důchodcům, jaká je výše důchodů, úroveň seniorských domů nebo nemocniční péče. V hledáčku zájmu je taky počasí, kulturní zvyky nebo aktuální politická situace. V současné době Tieto Czech spolupracuje také s léčebnou dlouhodobě nemocných Sanatorium Jih. „Cestovatelské přednášky jsou přesně ty aktivity, které pro naše klienty potřebujeme. Udržují je totiž mentálně v kondici, což je pro kvalitní život starších lidí nesmírně důležité. Jsme rádi, že se najdou dobrovolníci, kteří nám pomáhají tvořit kvalitní program,“ uvádí Filip Horák, spolumajitel Sanatoria Jih. více informací »

Výměna oken pokračuje rychleji než bylo plánováno

Výměna oken pokračuje rychleji než bylo plánováno
Publikováno: 07.08.2017

Již třetím týdnem probíhá výměna oken v pokojích pacientů. Díky šikovnosti dodavatelské firmy i příznivému počasí, dojde nejspíše ke zkrácení plánované doby výměny ze 6ti týdnů na necelých 5. Práce měly skončit 4.9., nicméně nyní to vypadá, že nejpozději 25.8. bude dokončena výměna oken ve všech pokojích pacientů včetně sesterské části. Rekonstrukce bude pokračovat i nadále, nicméně již bez zásahu do soukromí pacientů. V rámci výměny oken byly samozřejmě nově vymalovány všechny pokoje pacientů včetně chodeb. více informací »

Odborná praxe studentů z Lotyšska

Odborná praxe studentů z Lotyšska
Publikováno: 03.07.2017

Ve středu 28.6.2017 jsme v našem zařízení přivítali 5 studentů z Lotyšska. V rámci vzdělávacího programu ERASMUS budou v našem zařízení po dobu 3 měsíců vypomáhat a odporně se vzdělávat. Ve volném čase pak začnou poznávat krásy Ostravy i celé naší republiky.

Další fáze rekonstrukce

Další fáze rekonstrukce
Publikováno: 21.06.2017

Chtěli bychom informovat všechny pacienty a jejich návštěvy, že v červenci bude pokračovat rekonstrukce budovy Sanatoria Jih. Jako první, koncem července bude provedena výměna oken ve 2. – 5. nadzemním podlaží. Rekonstrukce začne 24.7. a bude trvat 6 týdnů. Po dobu rekonstrukce bude mírně omezena kapacita sanatoria, protože budou postupně uzavírána jednotlivá křídla všech tří stanic. Po dobu rekonstrukce Vás prosíme o trpělivost se stavebním ruchem. Na tuto výměnu oken, která bude dokončena začátkem září bude navazovat celková rekonstrukce vstupní části včetně recepce a budou vyměněny i okna v přízemí. Nakonec bude provedena rekonstrukce fasády včetně instalace požárních schodišť na boční stěny budovy. Na definitivní podobu budovy se můžete podívat na přiložené architektonické studii. Omlouváme se za možné komplikace během rekonstrukce. O aktuálním průběhu rekonstrukce Vás budeme i nadále informovat. více informací »

Návštěvní doba pro pokoje se zvýšeným hyg. režimem

Návštěvní doba pro pokoje se zvýšeným hyg. režimem
Publikováno: 24.03.2017

Prosíme návštěvy, které navštěvují pacienty na pokojích se zvýšeným hygienickým režimem, aby dodržovaly návštěvní dobu pro tyto pokoje určenou. Z hygienických důvodů, je možné tyto pokoje navštěvovat v počtu maximálně dvou osob, po dobu 20 minut a to pouze ve středu, nebo v něděli. Děkujeme za pochopení více informací »

Upozorňujeme na změnu v doručování důchodů.

Upozorňujeme na změnu v doručování důchodů.
Publikováno: 08.02.2017

Chtěli bychom Vás upozornit, že dle nařízení České pošty, důchody pacientů umístěných ve zdravotnických a sociálních zařízeních lze doslat do těchto zařízení pouze na základě písemné žádosti. Telefonicky již dosílku Česká pošta nebude zajišťovat. Na základě tohoto nařízení České pošty si rodinní příslušníci musí na příslušné poště požádat o dosílku osobně. Je nutno vyplnit příslušný tiskopis a předložit ústřižek poukázky s již doručeným důchodem. Děkujeme za pochopení. více informací »

Byli jsme v

Byli jsme v "dobrém ránu"
Publikováno: 04.12.2016

Ve čtvrtek dne 24.11.2016 jsme využili pozvání České televize Ostrava a zúčastnili se vysílání Dobrého rána. Téma bylo mj. zaměřeno na seniory a typy služeb, které mohou využívat. Hlavní sestra Mgr. Ivana Kovaříková a sociální pracovnice Mgr. Iveta Tvrdoňová postupně představily naše zařízení a zodpověděly četné dotazy komentátorů i diváků na internetovém chatu. Bližší informace - viz. odkaz. http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/416236100071110/?video&index=506147#video více informací »

91. narozeniny

91. narozeniny
Publikováno: 15.08.2016

Naše pacientka u nás oslavila krásných 91. let. Moc gratulujeme. více informací »

Výstavba nových výtahů

Výstavba nových výtahů
Publikováno: 30.10.2016

V říjnu jsme zahájili výstavbu nových výtahů. Stavební práce budou trvat do konce tohoto roku, proto se všem omlouváme za zvýšenou hlučnost v objektu. Děkujeme za pochopení. více informací »

Rozšíření Free Wi-Fi

Rozšíření Free Wi-Fi
Publikováno: 30.10.2016

Nově jsme rozšířili volně přístupnou Wi-fi síť. Nyní je bezplatně přístupná pro všechny pacienty a návštěvy v celém objektu Sanatoria. více informací »

Využíváme krásného počasí

Využíváme krásného počasí
Publikováno: 26.07.2016

Pokud nám to počasí umožňuje, cvičení s ergoterapeutkama venku je hned příjemnější a dokonce zbývá čas i na společenské hry. více informací »

Canisterapie

Canisterapie
Publikováno: 14.04.2016

Představujeme Vám nového člena našeho týmu, bernského salašnického psíka jménem Honey.  více informací »

Hurá ven

Hurá ven
Publikováno: 14.04.2016

Jarního sluníčka je třeba využít, proto dnešní skupinové cvičení proběhlo na čerstvém vzduchu. více informací »

Vystoupení dětí ZŠ Kosmonautů 15 v Ostravě-Zábřehu

Vystoupení dětí ZŠ Kosmonautů 15 v Ostravě-Zábřehu
Publikováno: 14.12.2015

Předvánoční atmosféru přinesla 14. 12. 2015 do Sanatoria Jih návštěva prvňáčků s učitelem Mgr. Alešem Bohanusem. Děti zazpívaly nejen ve společných prostorách na obou stanicích našeho zařízení, ale i na pokojích imobilních pacientů. Našim klientům se vystoupení malých andílků velice líbilo. Moc děkujeme vystupujícím, i vedení ZŠ Kosmonautů 15 v Ostravě-Zábřehu, a těšíme se na další spolupráci. více informací »

Reportéři České televize natáčeli v Sanatoriu JIH

Reportéři České televize natáčeli v Sanatoriu JIH
Publikováno: 03.12.2015

Ve čtvrtek 3. 12. 2015 nás navštívili pracovníci České televize Ostrava. Reportáž o našem zařízení byla odvysílána v Událostech v regionech v pátek 4. 12. 2015, krátký sestřih byl uváděn v pravidelných intervalech na ČT 24. více informací »

| |